به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری فارس، نمایشگاه بین‌المللی پوستر غزه عصر روز گذشته در موزه هنرهای معاصر فلسطین تهران با به نمایش گذاشتن 60 اثر از طراحان داخلی و خارجی افتتاح شد و این نمایشگاه تا ششم آبان ماه آماده پذیرایی از علاقه‌مندان است.

مهدی حسینی مسئول خانه گرافیک حوزه هنری استان البرز که جمع‌آوری این آثار را بر عهده داشته، می‌گوید: در دوره‌ اخیر حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه که مصادف با مسابقات جام جهانی 2014 بود، توجه خیلی از مردم به سمت این مسابقات رفت؛ در آن مقطع می‌دیدیم که رژیم صهیونیستی با هدف نسل‌کشی مسلمانان چگونه غزه را زیر آتش گرفته بود، در این حمله هدف کودکانی بود که در منازل مسکونی، بیمارستان‌ها و مدرسه‌ها بودند.

وی ادامه داد: از سویی دیگر دیدیم که کارهای خوب هنری در شبکه‌های اجتماعی علیه حملات اسرائیل انجام می‌شد، لذا بر آن شدیم که آثار طراحان گرافیک را در قالب یک نمایشگاه مورد بازدید عموم قرار دهیم. بنده نیز آثاری که طراحی کرده بودم را در این نمایشگاه عرضه کردم. این آثار شامل 60 پوستر از 38 طراح گرافیک بود که 10 نفر از این طراحان خارجی هستند.

بنابر این گزارش، آثار طراحان گرافیک از جمله محمدرضا دوست محمدی، مستوره سرحدی، محمدرضا حافظی، مهناز عابدینی، محمد پارسا، سید مهدی موسوی، مهدی گودرزی، تورج صابری‌وند، محمد حسین نیرومند، مسعود نجابتی، مهدی حسینی، حسین محمدی وحیدی، سید حمید شریفی، محمد حسن عسگری، احمد عزیزپور، مهدی کفاش، سینا افشار، محمد تقی‌پور، علیرضا بختیاری، صالح زنگانه، وحید حسین‌خانی، محمد محرابی، وحید بهرامی، محراب اسدخانی، هادی عسگری فر، آرش شایسته، محمد اردلانی، محسن راستی‌پور، محمود آزادنیا، حسین یوزباشی، بهناز نیک‌خواه منفرد، پاناکیوتیس متالینوس از یونان، کارلوس لاتوف از برزیل، کریستوفر اسکات از اکوادور ، آیتور شاهین بای از ترکیه، آکور یاکان از ترکیه، شا فنک از چین، لی‌لا اسکانویا و پانتلیس توتونوپلوس یونان در این نمایشگاه، دیده می‌شود.

نمایشگاه بین‌المللی پوستر غزه از 28 مهرماه تا 6 آبان ماه هر روز از 10 صبح تا ساعت 18 و پنج‌شنبه‌ها از ساعت 10 صبح تا 15 مورد بازدید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

Vahid Hosseinkhani
Vahid Hosseinkhani
وحید حسینخانی ملقب به وحید گرافیک

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *